BALKAN UNDERCOVER-SAMP
DOBRO DOŠLI NA BALKAN UNDERCOVER
IZABERITE NEKU OD PONUĐENIH OPCIJA:
BALKAN UNDERCOVER-SAMP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pravila servera

Ići dole

Pravila servera Empty Pravila servera

Počalji  Steka_Genius Pon Jun 21, 2010 1:07 am

OBAVEZNO PROCITATI
IC - In Character - Unutra lika, ili bolje objašnjeno gluma unutar svog lika na serveru
-I dalje će naravno vrijediti pravilo da razlikujete ono što pričate kao lik u igri(na običan chat - T) od onoga izvan lika(OOC - out of character - izvan lika - na /b chat)
OOC - out of character - izvan lika
Ovdje se podrazumijevaju sve informacije koje pišete, a nemaju veze sa vašim likom. Njih pišite na /b chat.
Primjeri:
IC - dobar dan, ja sam djuro, a vi?
IC - Možete li mi pomoći? Tražim posao u ovom gradu?
IC - Ja sam vlasnik ove firme, želiš li je kupiti od mene?
OOC - /b hej, ja sam iz Budve, a ti?
OOC - /b ej, čime se ti baviš u životu?
OOC - /b hehe,

*Zapamtite da npr. rofl, lol, hahaha, hehehe, xD, i slicne stvari pisete na /b chat!
*U razgovoru nije dopusteno ako pricate o nekoj temi da mijesate IC i OOC chat, ali za to ćete dobiti samo upozorenje od admina/gm-ova, ukoliko to nastavite raditi dobiti ćete kaznu Area-e!
Primjer(razgovor izmedju dva igraca):
Nikola: Djuro, kako brat? - znaci napisao je IC pitanje
[OOC]Djuro: ((Ma eno ubija botove na serveru, hehe)) - odgovorio je OOC na IC pitanje, to nije zabranjeno ako zeli na nesto upozoriti, ali ovako on odgovara o svom bratu u RL, a ne o zamisljenom bratu u IC sto ga je Nikola pitao, pa stoga ovo nije dopusteno!

/me komanda - ova komanda vecini ide na zivce jer postaje glupa ako ju stalno morate za svaku sitnicu koristit! Mislim meni osobno ide na zivce da svaki puta moram kada ulazim ili izlatim iz kuce/firme ili sl. pisati /me izlazi/ulazi u prostoriju, to realno ubija igru!
Odsad to ne morate koristiti, a ubacit će se u mod takve stvari recimo za ulazak u vozilo, za ukazak/izlazak u kucu, itd...
/me naravno ukoliko želite možete je koristiti da prikažete emocije kada su vam potrebne.

Power-Gaming
-Nije dopušten!
-Ne morate striktno se držati /me komande, ne znači da ne možete raditi power-gaming!
-Znači power-gaming po svojoj definiciji znači da vi želite prisiliti nekoga na neku radnju koja uopće nije realna ili radite neku radnju koja nije moguća u RL.
Primjeri:
-Vi npr želite opljačkat nekoga, a on se recimo vozi autom i vi ga stignete i vičete mu: Stani, ovo je pljačka, daj sav novac! - mislite da je ovo moguće!? - naravno da nije i stoga je zabranjeno!
-Kradja auta kada netko sjedi u autu kao vozač! To nije baš realno, ali to ne znači da ne smijete ukrasti auto, naravno da smijete i ako sjedi netko u njemu. Pr: vi dodjete do auta i zvadite pištolj, i kažete u IC chat: polako makni ruke sa volana i izadji iz vozila, inače ću te ubiti! - E sad o njemu ovisi hoće li izać i predati vozilo, ali ako ne želi bježati ili imati kasnije problema sa tobom, predat će ti auto i zvati policiju!

Korištenje informacija izvan lika(Meta-gaming)
Meta-Gamer koristi pravila OOC-a što znači Out of Charachter tj. IZVAN SVJESTI LIKA IZ IGRE prilikom IC-a što znači In Charachter tj. UNUTAR RAZMISLJANJA SAMOG LIKA IZ IGRE.
Primjer je ako nekoga ne poznaješ IC, a zoveš ga imenom u IC chatu onda to nije dopušteno i to je klasični primjer MG-a.
Drugi primjer je ako te netko ubije, ti se ponovno rodiš i ideš loviti toga tko te ubio, to je iskorištavanje OOC informacija!

Ovo je bilo objašnjavanje nekih pojmova!
Sada slijede pravila:
1. Svaki igrač je obavezan držati se IC i OOC pravila i ne smije ih miješati
2. Igrač mora razlikovati šta znače pojmovi MG, PG, IC i OOC i mora ih se pridržavati. Objašnjenje tih pojmova možete pronaći u ovoj temi!
3. RolePlaya se morate pridržavati na svakom mjestu na serveru osim ukoliko vas admin stavi u Areu, ali to ne znači da tamo smijete ubijati, psovati, itd. već ne morate pisati kao vaš lik!
4. Ukoliko se ne pridržavate RolePlay pravila admin će vam izreći kaznu u skladu sa onime što ste napravili(kazne koje admini smiju dati za određeno kršenje su navedene u daljnjem tekstu)
5.Zabranjeno je raditi DM(deathmach) ili jednostavno prevedeno ubijanje bez razloga, to ne znaći da ubijanje nije dopušteno, naprotiv, ali mora biti u skladu sa pravilima RolePlaya.
6. Ubojstvo iz osvete je zabranjeno. Ukoliko vas neko ubije vi kada se ponovno rodite ne možete znati ko vas je ubio stoga bi bilo OOC ako ga idete ubiti da se osvetite. To nikako nije RolePlay!
7. Zabranjen je bunnyhop. Skakanje da ti lik ide brže nije realno, prisjeti se dali si vidio ikad da u RL netko skače cijelo vrijeme da dodje brže!?
8. Ne uzimaj automobile tako da samo izbaciš nekoga iz njega sa F. Kradja automobila je dozvoljena ali samo ako je napravljena kao RP!
9. Sva vozila u koja ne možete ući napravljena su tako u skripti. Ona u koja uđete ako nema nikoga ili ako ih ukradete u skladu sa pravilima, neće se smatrati vašima, već će se smatrati da ste ih ukrali!
10. Ne Spamaj na IC i OOC chat. I ne spamaj komande!
11. Driveby nije dozvoljen sa mjesta vozača! - Znači DB je pucanje sa mjesta vozača na pješaka ili gaženje nekoga automobilom, to nije dopušteno!
12. Izazivanje policije bez valjanog IC razloga nije dozvoljeno!
13. Oglašavanje na /ad je dozvoljeno samo kao IC. Prvo slovo oglasa mora biti Veliko
14. Vlastite automobile/letjelice/plovila/bicikle/motore smije parkirati samo kod vasih kuca i na parkiralistima sirom grada.
15. Ne smijete iskoristavatu bugove da bi dobili korist! Morate ih prijaviti adminima ingame ili na forum.
16. Riječi kao što su LOL, OMG, XD, ne koristite IC, već ih pišite na /b chat koji je rezerviran za OOC.
17. NE KORISTI dodatne programe/modifikacije (nazivamo ih jos cheatovi) koji ti daju nepoštenu prednost nad ostalim igračima!
18. Hrvatski/Srpski/Bosanski/Engleski jezici su dozvoljeni na IC. Ostale jezike smijete koristiti samo na OCC
19. Ne Spamaj na IC i OOC chat. I ne spamaj komande!
20. Ne budi AFK . Inače admini te imaju pravo kickat!
21. Ne šalji prijedloge adminima vezano za server. Za to imaš forum!
22. Ne šalji zahtjeve adminima za unban ingame. za to imaš forum!
23.Ne pitajte admine/gm ingame ako nije vezano za pomoc.Za ostalo imate sms
24. Izlaženje iz igre samo da izbjegnete uhićenje ili smrt će vas dovesti u Areu na duže vrijeme.
25. Rasizam, nacionalizam i diskriminacija po bilo kojoj osnovi su strogo zabranjeni i dovest će vas do bana.
26. Komentiranje banova/kickova/zatvora nije dozvoljeno u niti jednom chatu!
27. Nije dozvoljeno imati više od jedno accounta na serveru. Ukoliko to napravite banat ćemo sve vaše accounte!
28. Zabranjeno je prijetiti igračima/adminima zbog bilo kojeg razloga. To će vas dovesti do bana!
29. Ne smijete pucati na adminaonduty, ukoliko to napravite idete u areu.
30. Na eventima je strogo zabranjeno pucanje i ometanje istih!


Pravila za Oglase

1. zabranjeno reklamiranje prodaje ilegalnog sadrzaja (oruzje, droga, prostitucija)
to prodajte ljudima oko sebe, recite ljudima da vele drugima za vas, ali nikak prek oglasa

2. zabranjeno komuniciranje s drugim igracima prek oglasa
tipa ti i ti nazovi me, pa di si i tome slicno

3. zabranjeno koristenje oglasa za bilo kakav out of character text
tipa bok ljudi, koristenje smilieca i kratica

4. Zabranjeno trazenje leadera preko /ad , koristie /lideri

ZA SVAKI PREKRSAJ JEDNOG OD OVIH PRAVILA DOBIT CETE WARN, BEZ OBZIRA JESTE LI NOVI ILI STARI IGRAC

Steka_Genius

Broj poruka : 61
Datum upisa : 20.06.2010
Datum rodjenja: : 30
Lokacija : Podgorica

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu